Yüksekte Çalışma Eğitimi

Bir kimsenin adımını atarak çıkamayacağı yerler “yüksek” olarak kabul edilir. Yüksekte yapılan çalışma ise kişinin bulunduğu referans seviyesinin üzerinde, sağlık ve güvenlik açısından tehlike oluşturabilecek durumda yapılan çalışma biçimleridir.

Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’nde “seviye farkı bulunan ve düşme sonucu yaralanma ihtimalinin oluşabileceği her türlü alanda yapılan çalışma; yüksekte çalışma olarak kabul edilir” şeklinde yükseklikten bağımsız olarak yaralanma ihtimalinin geçerli olduğu her seviye yükseklik olarak tanımlanmıştır.

Yüksekte çalışma; temel iş güvenliği kurallarının dışında çalışma ortamı da dikkate alındığında özel kuralları ile daha dikkatli çalışılmasını gerektiren önemli bir konudur.

Eğitimin amacı; katılımcıları, yüksekte güvenli çalışma konusunda bilgilendirmek. Çalışma ekipmanlarının tanınması, doğru kullanımı, bakımı ve muhafazasının sağlanması konusunda bilgi, beceri ve kabiliyetlerin arttırılmasıdır.

Eğitim bizzat iş yerinde ve işyerinin koşullarına göz önünde bulundurularak uluslararası yüksekte çalışma sertifikasyon sistemi olan IRATA eğitimine sahip eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Metro İstanbul Yüksekten Çalışma Eğitimi Tarafımızca Tamamlanmıştır :

 

Chat Aktif
Bize Yazın !
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?