Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?

Mobil Sağlık Hizmeti; İşyerlerinin çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlar da yaptırmaları gereken tıbbi tahlil ve tetkikleri kendi çalıştıkları yerde yapmalarına olanak sağlayan mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

Kurum içi çalışanların sağlık taramalarının yapılması işe başlama tarihinden itibaren ve periyodik aralıklarla tekrarlanması 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili yönetmeliklerle güvence altına alınmıştır.

Sağlık taramalarını zamanında yapılması, ortaya çıkabilecek sorunları önceden görüp erken önlem alınabilmesi açısından büyük önem teşkil etmektedir. Fakat bu taramaların hastane ortamında yapılması işveren açısından hem mali açıdan büyük külfetler oluşturacak hem de zaman kaybı olacağından iş gücü verimi düşecektir. Bu durumda Mobil Sağlık Aracı ile yani Gezici İSG Hizmetler ile işyerine gelen hekimler ve yardımcı sağlık personeller ile gerekli sağlık taramalarının yapılması işveren için büyük kazanç olacaktır.

Analiz OSGB konusunda uzman hekim, sağlık personelleri ve son teknoloji Mobil Sağlık Aracı ve ekipmanları ile Gezici İSG Hizmeti vermektedir. Yapılan taramalar ilgili laboratuvarlarda değerlendirilerek en kısa sürede tarafınıza sunulmaktadır.

Chat Aktif
Bize Yazın !
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?