Danışmanlık Hizmetleriİş Güvenliği ve Danışmanlığı Hakkında

Günümüzde teknoloji çok gelişmiştir. Teknoloji sayesinde bir çok insan farklı farklı sektörlerde çalışma imkanı bulmuştur. Bu sektörler içerisinde bulunan fabrika tarzı işletmelerde bulunan personelin çalışma esasında dikkat etmesi gereken kurallar ve uyması gereken hareketlerin tümüne iş güvenliği denilmektedir. Bu program sayesinde birçok firma daha rahat ve düzgün bir personele sahip olmaktadır. İş güvenliği danışmanlık firması olarak birinci hedefi tamamen dikkatsizlikten meydana gelecek kazalara engel olmaktır. Bu sayede firma daha verimli, kazasız ve belasız profesyonel bir ekip sayesinde üretim yapmaktadır. Bu programın tüm sektörlerde tercih edilmesi ile birlikte programın kullanılması da yaygınlaşmıştır.

Örneğin; Tehlikeli bir alanda üretim yapan bir firmasınız. Personeliz nerde nasıl hareket edeceğini bilmez ve kafasındaki düşünceye göre hareket edip tüm arkadaşlarının hayatını tehlikeye atarsa ne olur? Kimse o personeli suçlamaz herkes firmayı suçlar değil mi? Çünkü firma iş güvenliği danışmanlık programı sayesinde personeline nerde nasıl hareket edeceğini öğretmiş olsa idi bu tür problemler meydana gelmez ve daha verimli bir işe imza atmış olurlardı. İşte bu yüzden eğer sağlıklı ve gelecek vadeden bir firma iseniz iş güvenliği programını kullanmak zorundasınız. İş Güvenliği Danışmanlığı Nedir? İş güvenliği danışmanlık programının birçok firma tarafından tercih edilmesi bu alanda faaliyet gösteren birçok firmaya da ışık olmuştur. Bu firmalar iş güvenliği programını kullanan işletmelere programı tam teşekkürlü bir şekilde sunmaktadırlar. Yani bu firmaların görevine kısaca İş güvenliği danışmanlık diyoruz. Bu danışmanlık firmaları tamamen firmanızda çalışan personelin dikkat etmesi gereken kurallar ve olağan bir olay karşısında yapması gereken hareketleri en ince ayrıntısına göre incelip personele sunmaktadır. Uzun lafın kısası son derece kaliteli bir üretim ve bir o kadarda profesyonel bir kadro ile çalışmak istiyorsanız İş güvenliği danışmanlık ekibimize başvurun.

Sedex Nedir?

Üretim İşletmelerindeki çalışma ve iş güvenliği koşullarının yerel ülke kanunlarına,ilgili tüzük ve yönetmeliklere,ETI Standartlarına uygun olarak denetlenmesidir.

Sedex denetimleri SMETA metodolojisi ile 3. Taraf onaylı denetim firmaları tarafından yapılır.

Genelde 3 haftalık yarı haberli denetim şeklinde yapılır.

Sedex Hazırlık Süreci yaklaşık 3-6 haftadır, bu süreç firmanın performansına göre değişebilir.

Yapılan denetimden geçen üretici firma İngiltere’deki üye firmalar tarafından kabul edilir.

Sedex in en önemli faydalarından birisi, kendisiniz iç denetim, bağımsız denetim veya müşteri denetimi yolu ile kolayca ifade etmeniz, haksız rekabeti önleyici kurallara uygun fiyatlandırmalarla rahatça iş olanağı bulabileceğiniz dünya düzeyinde bir platformdur. Bu platform üyeleri  sosyal sorumluluk denetim kurallarına göre denetlenmeyi ve denetlemeyi kabul etmişler demektir.

Rekabetin yoğun olarak yaşandığı günümüz piyasalarında rakipleriniz ile aranızda fark yaratmak, müşterileriniz ve iş ortaklarınız ile aranızda daha kalıcı bağlar oluşturarak sürekliliği sağlamak ve toplumun değer yargılarına ışık tutan örnek bir firma olmak için, sizde Sedex topluluğuna dahil olabilir, işletme şartlarınızı uluslararası standartlara getirerek kalite anlayışı ile yol alabilirsiniz.

Sosyal Sorumluluk Nedir?

  • Sosyal sorumluluk, “işletme sahip, ortak ve/veya yöneticilerinin toplumun değer yargılarına göre hareket ederek işletmelerini yönetmesi” olarak ifade edilirken; iş etiği, “işletmede çalışan herkesin tutum, karar ve davranışlarının doğru veya yanlış olduğunu” ortaya koymaktadır.
  • Sosyal sorumluluk, aslında bir sosyal anlaşma ve uzlaşmaya girişimi ifade ederek; “bir işletmenin ekonomik ve yasal koşullara, iş ahlakına, işletme içi ve çevresindeki kişi ve kurumların beklentilerine uygun bir çalışma stratejisi ve politikası gütmesine” yönelik eylemleri kapsamaktadır.

BSCI Nedir ?

  • BSCI Kurumsal Sosyal Uygunluk Girişiminin kısaltılmış hali olup tüm tüketim malları için üretici ülkelerde sosyal standartları gözlemlemek için meydana getirilmiş ortak ve standartlaştırılmış bir Avrupa yaklaşımıdır. BSCI, gelişme merkezli bir ağ yaklaşımı ile Avrupa’da ve üretici ülkelerdeki yüzlerce firmayı alanına almaya çalışmaktadır.
  • BSCI denetim ağı, üreticiler üzerindeki inceleme külfetini minimize etmek üzere geliştirildi. Böylece BSCI üyesi olan firmalar için değişik standartlar doğrultusunda ayrı ayrı inceleme yaptırılmasına gereksinim kalmamıştır.
  • BSCI, FTA tarafından global tedarik halkası kapsamında toplumsal uyumu ilerletmek isteyen firmalar için tutarlılık ve uyum oluşturmak maksadıyla meydana getirilmiştir. BSCI, çeşitli Avrupa firmalarının etik şartları ve izleme ağları için ortak bir platform meydana getirmek temel amacı ile oluşturulmuştur.

 

 GOTS

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS), tüm tekstil tedarik zincirinin bağımsız sertifikasyonu ile desteklenen ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere organik lifler için dünya çapında lider tekstil işleme standardıdır.

Bu standardın amacı, çevresel ve toplumsal olarak sorumlu bir üretim anlayışıyla son tüketiciye güvenilir bir teminat vermek üzere hammaddelerin hasadından başlayarak etiketlendirmeye kadar tekstil ürünlerinin organik statüsünü sağlamak için koşulları tanımlamaktır.

Endüstri ve perakendeci sektörlerinin sadece bir işleme standardına olan talebinin yoğun olması ve tüketicinin organik liflere olan talebinin artması nedeniyle Standard daha da önem kazanmış olup Global Organik Tekstil Standardı evrensel bir kabul görmüştür. İşletme ve üreticilerin, kabul edilen bir sertifikasyon ile organik liflerden üretmiş oldukları tekstil ürünlerini bütün önemli pazarlara sunabilmelerini sağlamıştır.

Tüm bu denetimler hakkında danışmanlık, eğitim ve belgelendirme çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için sayfanın alt kısmında bulunan TALEP BAŞVURUSU bölümünden ihtiyacınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Talebinize ilişkin danışmanlarımız tarafından gerekli değerlendirme yapılarak tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Chat Aktif
Bize Yazın !
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?