Covid-19 Hızlı Test Kiti

 
COVID-19 Nedir?

2019 yılında Çin’de ortaya çıkan COVID-19(Korona Virüs Hastalığı) yakın zamanda keşfedilen bir enfeksiyon hastalığıdır. Kısa sürede Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından uluslararası pandemi (salgın hastalık) ilan edildi.

COVID-19’un en yaygın semptomları yüksek ateş, halsizlik ve kuru öksürüktür. Bazı hastalarda sancı ve ağrı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı ya da ishal söz konusu olabilir. Bu semptomlar genellikle hafif olup kademeli olarak başlamaktadır. Bazı insanlar enfeksiyona yakalansalar da herhangi bir semptom geliştirmezler ve hastalık hissi yaşamazlar.

COVID-19 Hızlı Test Kiti Nedir?

Hızlı tarama testi, antikor testi ya da Seroloji testi olarak da adlandırılır. Enfeksiyon sonrasında bağışıklık sisteminin virüsle savaş

ması için IgG ve IgM antikoru olup olmadığını tespit eden testtir. Immünoglobulin M (IgM), antikorları virüs bulaştıktan sonra ortalama 5 günde, Immünoglobulin G (IgG) antikorları ise virüs bulaştıktan sonra ortalama 14 gün sonra kanda ölçülebilir düzeylere ulaşmaktadır.

Bu test ile semptomları olan kişileri ya da COVID-19 şüphelisi olabilecek hastalar hızlı bir şekilde taranmaktadır. Testin uygulanışı basit olup, parmak ucundan alınan 1 damla kan ile kandaki antikorların varlığını çok kısa bir sürede tespit eder. 


COVID-19 IgG-IgM Testinin Avantajları Nelerdir?

  • 10 dakika içinde test eder.
  • Ek cihaz gerektirmez.
  • Kullanımı kolaydır.
  • Laboratuvara ihtiyaç yoktur.

COVID-19 Antikor (IgG-IgM) Test Kiti Kullanım Alanları Nerelerdir?

Üretim yapan işletmelerde, askeri birliklerde, lojistik firmalarda kullanılabilir. Yakın temasın fazlaca olduğu sektörlerde, mesai başlangıcında sağlık çalışanları aracılığıyla tüm çalışanlara hızlı tarama testleri uygulanabilir. Salgın sürecinde pozitif çıkan kişilerin diğerlerinden izole edilmesi ve bulaş riskinin önüne geçilmesi açısından hızlı tarama test kiti büyük önem taşımaktadır.

Yüksek doğruluk derecesine sahip olan ve aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Merkezi tarafından da onaylanan Covid-19 hızlı test kitleri ile test yaptırmak için lütfen iletişime geçiniz!

Chat Aktif
Bize Yazın !
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?