Acil Durumu Eylem Planlaması

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında çıkartılan 18.06.2013 tarihli ve 28681 sayılı ”İş Yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” ile tüm iş yerleri Acil Durum Eylem Planı hazırlamak zorundadır.

İş yeri Acil Durum Eylem Planı’nın oluşturulmasındaki amaç iş yerlerinde meydana gelebilecek her tülü olağanüstü durumlarda (kaza, patlama, yangın, deprem, sabotaj vs.) personelin yaralanması, can ve mal kaybının önlenmesi, üretimin kısmen veya tamamen durmasını ve çevrenin olumsuz yönde etkilenmesini önlemek için yapılması gerekenleri önceden planlayarak acil durumlarda hızlı ve doğru kararlar alınarak olası kayıpların en aza indirgenmesini sağlamaktır.

Biz  işletmelerin acil durum planlamalarını, yangın söndürme, ilkyardım ve tahliye tatbikatlarını gerçekleştiriyoruz. Yanıcı-patlayıcı maddelerin kullanıldığı işyerlerinde patlamadan korunma dökümanları ve talimatları hazırlayarak işletmede alınması gerekli 

tedbirleri planlıyoruz.

Bir yangın, deprem yada diğer beklenmedik acil felaket durumunda saniyelerin ve en küçük kritik bilginin servet değerinde olduğunu biliyoruz. Yapılan bu uygulamalar sayesinde hem işletmenin acil durumlar karşısındaki ‘refleks’ süre ve biçimlerini geliştirmeyi, hem de çalışan ve yöneticilerin bilinç düzeylerini artırmayı hedefliyoruz.Acil durum planı eğitim ve tatbikatlarından elde ettiğimiz sonuçları, risk analizi çalışmaları içerisinde değerlendirerek gerekli tüm araç-gereç-teçhizat eksiklerinin giderilmesini sağlıyoruz.

Chat Aktif
Bize Yazın !
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?